Hľadať: 
Jazyk:
  • eng
  • ger

kontakt

Adresa: Havrani
CORVUS ARMA
Slovinec 54
841 07 Bratislava

E - mail: havrani@havrani.sk

Tel.: 02 / 63 810 252, 257 Fax.: 02 / 63 810 250
Ponuka   

Ponuka

 

Ukážky šermiarskeho umenia z konca 16. a prvej polovice 17. storočia

Naše dominantné a maximálne flexibilné predstavenie tvorené šermiarskymi duelmi a scénkami, voľne spojenými osobou rozprávača, alebo nosnou dejovou líniou

2 až  20 účinkujúcich; časové rozpätie 5 - 45 min.

Požiadavky na vystúpenie: dostatočne veľká, rovná plocha; možnosť použitia kulís, špeciálnych rekvizít, hudby a tanca, svetelných efektov a pod.

 

Ukážky šermiarskeho umenia z obdobia gotiky (13. - 14. stor.) a renesancie (15. - 16. stor. )

Obdobná tematika ako v  predchádzajúcom predstavení,  v iných historických obdobiach, s použitím iných zbraní, techník a rekvizít, ladené humorne i poučne zároveň.

Požiadavky na vystúpenie:  sú podobné ako v predošlom bode ponuky

 

Zrodenie Šejkspíra

Úspešné divadelné predstavenie, ktoré Vás zavedie do renesančného Anglicka. V divadle so špionážnou zápletkou sa dozviete mnoho zaujímavého o jednom z najväčších svetových dramatikov. Vystúpenie je určené pre náročnejšieho, pozorného diváka

5 účinkujúcich; časové rozpätie 45 min.

Požiadavky na vystúpenie: prostredie dostatočne intímne na sledovanie hovoreného slova (tradičné javisko a hľadisko nie je podmienkou).

 

Knieža Michail

Aktuálny pohľad nielen na valašskú históriu, obdobie neskorej renesancie a začínajúceho baroka, v odľahľom kúte Uhorska, zmietaného protitureckými bojmi. Šermiarske divadlo je plné dejových zvatov, neľútostných súbojov a veselých gagov.

8 účinkujúcich, časové rozpätie cca 20 min

Požiadavky na vystúpenie: prostredie dostatočne intímne na sledovanie hovoreného slova (tradičné javisko a hľadisko nie je podmienkou).

 

Mučenie bosorky

Na Slovensku ojedinelé predstavenie. Predvádzanie stredovekej justície s použitím mučiacich nástrojoch (škripec, španielska čižma, palečnica, okovy).

„Bosorku“ môžu nahradiť aj dobrovoľníci z radov divákov.

5 - 8 účinkujúcich, časové rozpätie cca 20 min

Požiadavky na vystúpenie: dostatočne veľká, rovná plocha; možnosť použitia kulís, špeciálnych rekvizít a pod.

 

Príbeh z bojového poľa

Predstavenie z obdobia tridsaťročnej vojny, o stretnutí dvoch znepriateľených armád a vidieckych dievčat, spojenie šermu, streľby, humoru, hromadnej bitky. Scénku je možné zakomponovať do lokálnych súvislostí.

8 - 12 účinkujúcich, časové rozpätie cca 20 min

Požiadavky na vystúpenie: dostatočne veľká, rovná plocha; možnosť použitia kulís, špeciálnych rekvizít, strelných zbraní a pod.

 

Piráti od krvavej Marry (alt. zbojníci)

Veselá bitka o frndžalicu, šermiarske duely, zápasenie, vtipné gagy. Divácky nenáročné spojenie šermu, divadla a humoru.

8 - 10 účinkujúcich, časové rozpätie 25 min.

Požiadavky na vystúpenie:  bez väčších nárokov

 

Expedícia do Ameriky alebo Mušketieri v krčme

Veselé predstavenie situované do prístavnej krčmy, o príprave moreplaveckej expedície ktorá sa nikdy neuskutoční, spojenie šermu, divadla a humoru.

5 - 10 účinkujúcich, časové rozpätie 15 min.

Požiadavky na vystúpenie:  bez väčších nárokov

 

Večerné ohňové vystúpenie

Evokácia exotického Orientu. Jeden z najatraktívnejších programov, v ktorom nechýbajú iskriace šable, krotiteľky ohňa, brušné tanečnice a ohnivá orientálna hudba.

5 - 8 účinkujúcich; časové rozpätie 10 - 30 min.

Požiadavky na vystúpenie: možnosť pracovať s otvoreným ohňom.

 

a množstvo iných...

Špeciálna ponuka

Okrem horeuvedených blokov  zabezpečujeme podľa požiadaviek zákazníka aj iné aktivity, súvisiace so životom našich predkov, napr. ukážky stredovekých remesiel, interpretáciu dobových a westernových piesní a tancov, jazdcov na koňoch, sokoliarov, ukážky historických strelných zbraní, remeselníkov s trhovým vybavením a pod.

Vytvorenie individuálneho scenára a jeho naštudovanie pri konkrétnej príležitosti (výročie osobnosti, udalosti, mesta a pod.) podľa priania zákazníka; podmienkou je zaslanie objednávky minimálne mesiac vopred.

Suvisiace diskusie:

Nábor nových členov - vaše otázky

clanky

11 / 6 / 2015

Šermiarske utorky na Starej radnici 2015
Pozývame vás na šermiarsko-divadelné vystúpenia na nádvorí Starej radnice v Bratislave. Počas júla a augusta, každý utorok od 18:30 - 20:00.[Zobraziť článok]

3 / 2 / 2015

Predstavenie Prekliate mesto
Pozývame vás na premiéru predstavenia Prekliate mesto - príbeh lásky v nesprávnom čase, vyrozprávaný najznámejšími muzikálovými skladbami, umocnený akčnými scénami. [Zobraziť článok]

20 / 10 / 2014

Turnaj Havranov v historickom šerme 2014
V sobotu, 21. novembra, sa bude konať tradičný turnaj Havranov v historickom šerme. [Zobraziť článok]

diskusne fora


Odkazovač (407)
Posledný príspevok (13.10.2013)

Nábor nových členov - vaše otázky (11)
Posledný príspevok (6.10.2015)