Hľadať: 
Jazyk:
  • eng
  • ger

kontakt

Adresa: Havrani
CORVUS ARMA
Slovinec 54
841 07 Bratislava

E - mail: havrani@havrani.sk

Tel.: 02 / 63 810 252, 257 Fax.: 02 / 63 810 250
Havrani   

Havrani

 

Skupina historického šermu Corvus Arma (Havrani) vznikla roku 1993. Po takmer dvoch desaťročiach existencie sa môže pochváliť bohatou históriou a mnohými skúsenosťami v oblasti scénického historického šermu, či organizovania podujatí.

Corvus Arma sa orientuje na obdobie baroka a vrcholnej gotiky. Na začiatok musí každý člen skupiny zvládnuť kord, postupne sa repertoár rozširuje o rapier, meč, šabľu a ďalšie chladné zbrane: sekera, tesák, sudlica, halapartňa, dýka, palcáty... Vystúpenia dopĺňame kompletnou výbavou dobových strelných zbraní: pištole, karabíny, muškety, ručnice a kuše z obdobia gotiky, a nechýba ani delo.

Umenie ovládania historickej zbrane je doplnené dobovými kostýmami. Vystúpenia ozvláštňujú tance, ohňová šou, hudba, a množstvo rekvizít, ktoré vždy navodia správnu dobovú atmosféru.

Havrani majú na svojom konte stovky vystúpení, prežili veľké bitky doma a v zahraničí, pravidelne sa zúčastňujú na festivaloch historického šermu - nie len ako ich účastníci, ale aj organizátori. Členovia skupiny sa podieľali na natáčaní domácich i zahraničných historických filmov.

Scénický šerm a šermiarske divadlo

Letné šermiarske festivaly, detské tábory, firemné akcie, mestské slávnosti... - tam všade ponúkame naše predstavenia scénického šermu, ktoré kombinujú rekonštrukciu techník boja s historickými zbraňami a pútavý dej.

V našom repertoári sú jednoduché pásma duelov, aj divadelné predstavenia s dĺžkou do 45 minút. Väčšinou sú situované do obdobia prvej polovice 17. storočia, alebo vrcholnej gotiky. Šerm môže byť obohatený orientálnym tanečným vystúpením, či ohňovou šou.

 

Oživená história

K životu historického šermiara patrí aj účasť na rekonštrukciách historických bitiek, či iných akciách "oživenej histórie".

Rekonštrukcia historického šermu

Šerm ako bojové umenie má v Európe hlboké historické korene. Naše scénické stvárnenie šermu vychádza zo štúdia originálnych techník. Venujeme sa rekonštrukcii šermu mečom, rapierom, tesákom, dýkou, ale aj tradičnému európskemu zápaseniu - boju bez zbrane.

Členovia Corvus Arma sa úspešne zúčastňujú na turnajoch historického šermu, a náš januárový Havraní turnaj v šerme kordom má už niekoľkoročnú tradíciu.

A mnoho inej zábavy...

K historickému šermu patrí samozrejme aj mnoho inej zábavy - spoločné výlety, historické hostiny, nácviky scénického šermu...

Kompletnú ponuku nášho programu nájdete na tejto linke.

Galérie z našich vystúpení a ďalších akcií môžete vidieť na tejto linke.

Suvisiace diskusie:

Nábor nových členov - vaše otázky

clanky

11 / 6 / 2015

Šermiarske utorky na Starej radnici 2015
Pozývame vás na šermiarsko-divadelné vystúpenia na nádvorí Starej radnice v Bratislave. Počas júla a augusta, každý utorok od 18:30 - 20:00.[Zobraziť článok]

3 / 2 / 2015

Predstavenie Prekliate mesto
Pozývame vás na premiéru predstavenia Prekliate mesto - príbeh lásky v nesprávnom čase, vyrozprávaný najznámejšími muzikálovými skladbami, umocnený akčnými scénami. [Zobraziť článok]

20 / 10 / 2014

Turnaj Havranov v historickom šerme 2014
V sobotu, 21. novembra, sa bude konať tradičný turnaj Havranov v historickom šerme. [Zobraziť článok]

diskusne fora


Odkazovač (407)
Posledný príspevok (13.10.2013)

Nábor nových členov - vaše otázky (11)
Posledný príspevok (6.10.2015)